Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je to poměrně velký, svalnatý a silný pes. Je oddaný svému pánu , k cizincům je všack rezervovaný. BB se nechá lehce vyprovokovat a tak je lepší nepouštět ho ke psům nebo lidem které nezná. BB se nehodí k dětem ani ke starším lidem protože má velkou sílu a venku na "klidné" vycházce by je mol porazit.

Z wikipedie :

Bavorský barvář je starobylé plemeno odvozené od keltských brakýřů a hannoverských barvářů. Toto plemeno je odedávna využívané ke stopování poraněné zvěře. Barváři, dříve nazývaní krváci, byli vždy při sledování poraněné zvěře přivázani na takzvaném barvářském řemeni. Tak se používali v našich zemích již za Václava IV. Čím více se v lovu prosazovali střelné zbraně, tím více se chovatelé věnovali šlechtění těchto robustních psů. Sledují stopu starou dokonce i několik dní a to na mnoho desítek kilometrů. Jsou to lovci velké zvěře, zejména divokých prasat, jelenů a na Slovensku se do nedávna používali k lovu či nahánění medvědů. Toto plemeno by se mělo vyskytovat jen v horských oblastech kde se uplatní jeho dohledávací schopnosti, ale pokud si ho stejne lidé poridí do mesta meli by mu venovat co nejvíce pohybu a kdyz ne do lesa tak s nim jit behat alespon nekam na pole. I když není zase tak velký, nevystačí si v bouddě uvazaný na remeni nebo dokonce v byte 3+1 s krátkými procházkami pod okny v parku. Bavorský barvář je inteligentní pes ale obcas je tvrdohlavý, často si ho lidé porizují jen kvuli jeho vzhledu . Je to pes který kdyz si neprivyká na ostatní psi uz od malicka , tak se v nem muze v dopelosti projevit lovecký instinkt a bude si chtít začínat rvačky se psy , zaroven se ale i toto plemeno vycvycene rvackam nevyhyba prilis velikym obloukem ale rozhodne je nevyhledava. Toto plemeno se lehce zkazi , muzi byt obezni , liny a vyhledavat rvacky s ostatnimi psy. Dokonce se bavorský barvar osvedcil pri boji se psy kdy si nejaci nezkuseni lidé poridili toto plemeno jen kvuli tomu , aby jim vyhraval pri rvackach se svou silou v tlame. Pri dobrem vycviku je to dobry spolecnik oddany svemu panu k cizincum je vsak nekdy osry. Toto plemeno se nehodi k detem ani starsim lidem protoze ma dosti velikou silu .Je skoda ze je toto plemeno tak malo zname ale ceho jem moc toho je moc , rozhodne je lepsi aby barvare znalo jen par lidí nez aby pobyhal po svete jako napriklad pudl nebo kokrspanel- ceho je moc , toho je moc a prilis slavy skodí.

Země původu:Německo
Klasifikace FCI
  • Skupina 6: Honiči, barváři a příbuzná plemena
  • Sekce 2: Barváři, s pracovní zkouškou
Zbarvení:
  • tmavočervený
  • červenohnědý
  • červenošedý
  • hnědý
  • žlutohnědý
  • plavý
Výška:psi: 57 - 62 cm, feny: 54 - 58 cm
Váha:pes: cca 35 kg


fena: cca 29 kg

Ze stránek barvářů (http://www.barvari.cz/bavorsky_barvar.htm)

  Bavorský barvář                             

                                                                   Bayerische  Gebirgschveisshund                

FCI - skupina č. 6 - honiči, barváři a příbuzná plemena

sekce 2 - barváři

standard č. 217 /  ( Německo )                        ( poslední verse shcválená FCI 15.4.1995 )

Celkový vzhled :

Celkem harmonický, lehčí, velmi pohyblivý, svalnatý, středně velký pes. Tělo je trochu protáhlé, vzadu trochu převýšené ( přestavěné ), stojí na nepříliš vysokých nohách. Hlava je nesena vodorovně nebo trochu vzpřímeně Prut je neseny vodorovně nebo šikmo dolů.

Povaha :

Klidný a vyrovnaný pes, oddaný svému majiteli, zdrženlivý vůči cizím. Je požadován sebejistý, nelekavý, vnitřně vyrovnaný, lehce ovladatelný pes, který není bázlivý, ale ani agresivní.

Hlava :

Mozková část:

    lebka -        poměrně široká, nepatrně klenutá, čelo zřetelně odsazené, nadočnicové oblouky dobře vyvinuté

Obličejová část:

    nos -           dobře vyvinutý, dostatečně vlhký, ne široký, nosní otvory dobře otevřené, černé, nebo tmavě červené, nosní hřbet lehce klenutý,  

    morda -       před očima trochu odsazená, trochu kratší než lebka, dostatečně široká, ne špičatá, pysky dobře převislé, středně masivní, ústní koutky dobře zřetelné, čelisti silné s úplným, nůžkovým skusem (klešťový skus je přípustný)

    oko -           jasné, pozorného výrazu, ne příliš velké a ne příliš kulaté, tmavě hnědé, nebo trochu světlejší, dobře přiléhající pigmentová víčka.

    slecho -       závěs trochu více než prostředně dlouhý, ale maximálně dosahující k nosu, slecha těžká, vysoko a široko nasazená, dole zaoblená,   bez kroucení, splývající  po stranách hlavy.

Tělo :

krk -           středně dlouhý a silný, trochu volnější kůže na hrdle

zátylí -        málo výrazné, pozvolný přechod od krku ke hřbetu

vrchní linie - delší, většinou lehce přestavěná

hřbet -        trochu delší, silný a pružný

hrudník -    mírně široký, s dobře vyznačeným předprsím, oválný, hluboký a dlouhý hrudní koš s dlouhými, dozadu dosahujícími žebry.

břicho -       spodní linie pozvolně nazad ustupující, lehce vtažené

bedra -        poměrně krátká široká a dobře osvalená

zaď -           poměrně dlouhá, dosti plošně postupující

prut -          prostředně dlouhý, , nejvýše k hleznu dosahující vysoko nasazený, neseny  vodorovně nebo šikmo dolů.      

Končetiny :

Přední -      nohy zepředu pozorované jsou rovné a paralelní, pozorované ze strany stojí dobře pod tělem, dobře zauhlené. Lopatka dobře šikmo a dozadu postavená, silně osvalená, horní rameno dlouhé, dobře osvalené, loket přiléhající k tělu, ani ven, ani dovnitř nevybočující, předloktí rovné, dobře osvalené, zápěstní kloub silný, zápěstní poduška mírně směřující dopředu, tlapky lžícovité, s dobře utvářenými prsty, s dostatečně vyvinutými, dobře pigmentovanými polštářky, které jsou paralelní, drápy zbarvené černě nebo rohově.

zadní -         charakteristické jsou silné kosti, při pohledu zezadu rovné a paralelní, dobře zauhlené, stehno silné, široké a osvalené, koleno silné, lýtko poměrně dlouhé, svalnaté, patní kloub silný. Zánártí krátké, svisle postavené. Tlapka lžícovité formy s dobře zaoblenými, uzavřenými prsty, polštářky tuhé, odolné, dobře vyvinuté a pigmentované, usazené paralelně, v klidu ani za pohybu nevytočené ven ani dovnitř, drápy černé, nebo rohově zbarvené.

Osrstění :

kůže -         silná, přiléhající, na hrdle trochu volnější

srst -           hustá, hladce přiléhající, přiměřeně drsná, nepříliš lesklá, jemnější na hlavě a na slechách, drsnější a delší na břichu, nohách a prutu.

zbarvení -   sytě červená, jelení červeň, červenohnědá, plavě žlutá až žemlová, červenošedá ( jako zimní srst jelení zvěře ), pálená, nebo tmavě žíhaná. Na hřbetě je základní barva většinou intenzivnější, Morda a slechy tmavé, prut většinou tmavě žíhaný. Malá světlá prsní skvrna ( bračí hvězda ) je povolena.

Velikost :

psi :      50 - 55 cm

feny :   47 -52 cm

U psu ani u fen není povolena žádná tolerance nahoru ani dolů.

V a d y :

Každou odchylku od předcházejícího popisu je nutno považovat za vadu, jejíž ohodnocení by mělo být v přesném poměru ke stupni odchylky.

( poznámka : v případě chovnosti má klub možnost zpřísnit chovné podmínky a tolerance standardu - týká se pouze bonitace, tzn. posouzení chovnosti a zařazení do chovu )

Těžké vady:

masově zbarvený nos, mírný předkus nebo podkus, částečný klešťový skus, velmi volné oční víčko ( otevřené oko ), pronesený nebo kapří hřbet, velmi plochý nebo sudově formovaný hrudní koš, silně ven nebo dovnitř vybočené loketní klouby, silně přestavěná záď, velmi úzké, kravské, nebo do „O“ postavení zadních končetin jak v klidu, tak i v pohybu, příliš jemné nebo řídké osrstění, silné barevné odchylky, černé zbarvení s červenými znaky, odchylná výška  

Vylučující vady:

charakterová slabost, zřejmý předkus nebo podkus, chybějící zuby ( mimo P1 ve spodní čelisti ), ektropium, entropium, vrozený lomený prut, vada vývinu varlat,